Kredyt technologiczny dla firm. Można uzyskać nawet 6 mln zł

Jeśli chodzi o kredyty na innowacje technologiczne to mamy obecnie wiele dobrych propozycji dla małych firm. To taki instrument, który ma nam dawać możliwość połączenia kredytu bankowego z dotacją.

Realizowane wsparcie w ramach BGK jest połączone z bankami komercyjnymi. System jest tak przygotowywany, że kompetencje obu podmiotów nie będą się nakładać. Banki mają weryfikować inwestycje pod kątem ich wykonalności ekonomiczne. BGK będzie zaś zajmować się kwestiami związanymi z dofinansowaniami i musi podejmować decyzję, by otrzymać w formie częściowej spłatę kredytu. Bank daje kredyt, państwo pomaga w spłacie O kredyt technologiczny należy starać się w banku komercyjnym.

Będzie on jednak atrakcyjną propozycją, ponieważ w jego spłacie będzie właśnie wspierać nas podmiot Państwowy i tym samym te nasze zobowiązania zostaną skutecznie zmniejszone. Małe firmy mogą właśnie otrzymywać dofinansowanie w częściowej formie spłaty tego kredytu, który będzie dla nas przygotowany. To jakie dofinansowanie będzie można uzyskać uzależnione będzie od tego jaki projekt chcemy realizować. maksymalnie jednak może to być 6 mln złotych.

wsparcie unijne na projekty technologiczne Ile dostanie przedsiębiorca zawsze będzie zależeć od tego jak realizowany jest projekt i jakie będzie zapotrzebowanie finansowe na jego prawidłowe wykonywanie. Obecnie taki kredyt realizowany jest przez około 20 banków komercyjnych, z którym współpracuje BGK. Obecnie przygotowywane są również nowe umowy, dzięki którym łatwiej będzie starać się o takie dofinansowanie i umowy będą korzystniej wykonywane. Trzeba na początek przygotować pomysł, który będzie dla nas podstawą do tego, by starać się o uzyskiwanie kredytu. Jeśli bank komercyjny będzie w stanie udzielić nam promesy będzie można udać się do BGK, by uzyskać wsparcie dla naszego projektu.

Otrzymamy promesę, która będzie decydowała o tym, że w części nasz kredyt będzie spłacony właśnie z tych środków, które przeznaczone będą na tego typu dofinansowania. BGK dąży obecnie do tego, by realizować wsparcia szybciej, dlatego konkretne wnioski są oceniane sprawniej i można oczekiwać, że nasz projekt będzie szybko sprawdzony i otrzymamy ocenę czy można się starać o wsparcie i czy nasz wniosek do kredytu technologicznego się kwalifikuje.

Kategorie: Badania i kredyty UE,