Dotacje dla eksporterów Go To Brand – wiadomo już kiedy będzie start naboru

W dzisiejszym wpisie zostanie omówiony temat dotacji eksportowych w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Ogłoszono termin startu konkursu, w którym można aplikować o dotacje dla eksporterów Go To Brand.

Jest to ciekawa forma wsparcia polskiego eksportu, gdyż dotacje unijne otrzymają te firmy, które zdecydują się rozwijać swoją obecność na rynkach zagranicznych w oparciu o działania określone w tzw. branżowych programach promocji. Co można dofinansować? Obecnie można aplikować o wsparcie w przypadku tej firmy, która będzie realizować działania, które są rozwijane przez branżowe programy promocyjne. Działania takie będą realizować dwa podstawowe cele. Promocja dla polskich marek produktów, albo też promocja dla polskiej gospodarki.

Wykaz branż, które mogą liczyć na dotację dla eksporterów Go To Brand w nowym naborze będą mniejsze niż zakładano pierwotnie. Dotacje będą dotyczyć takich branż jak: - usługi prozdrowotne - kosmetyki - meble - IT/ICT - jachty łodzie - sprzęt medyczny - polskie specjały żywnościowe Warto także nadmieni, że mamy takie branżowe programy, które narzucają nam jedynie określone typy targów, które trzeba wybierać.

polscy eksporterzy ​Dlatego firma musi być dopasowana do konkretnej branży jeśli chce starać się o wsparcie w ramach takiego programu. Polskie specjalności żywnościowe. Warto nadmienić, że branżowe programy promocji, choć narzucają z góry do wyboru np. określone typy targów, to mają interesującą ofertę dla polskich przedsiębiorców. Pod warunkiem, że dana firma kwalifikuje się do określonych powyżej branż. Dotacje eksportowe w ramach tego naboru, który będzie się rozpoczynał będzie można uzyskać w momencie, gdy korzysta się z pomocy de minimis, w zakresie kosztów związanych z projektem, w sytuacji, gdy korzysta się z pomocy publicznej, która służy pokryciu kosztów budowy i obsługi stanowisk wystawowych oraz w momencie, gdy korzysta się z obu tych form wsparcia równocześnie.

Dotacje dla eksporterów Go To Brand Dotacje dla eksporterów Go To Brand to interesująca propozycja dla tych, którzy chcą starać się o wsparcie własnej działalności. Nie będzie to dotyczyć jedynie rynku zagranicznego ale ogólnie polskiej gospodarki. Dlatego promuje się polskie marki produktowe.

Kategorie: Dotacje UE,