2020 Stypendia UE dla międzynarodowych przedsiębiorców

Obecnie na świecie istnieje prawie 582 miliony przedsiębiorców. Narody na całym świecie wciąż starają się pobudzać przedsiębiorczość ze względu na jej wyjątkowe zalety dla gospodarki, takie jak tworzenie nowych miejsc pracy, rozwój innowacyjnych produktów, konkurencyjność i osiąganie celów społecznych.

Istnieje jednak kilka przeszkód, które młodzi przedsiębiorcy napotykają podczas całej tej podróży. Wydaje się, że oferowanie możliwości kształcenia w zakresie przedsiębiorczości i stypendiów jest świetnym sposobem na wspieranie nowych start-upów i uwalnianie potencjału biznesowego ludzi.

Niezależnie od tego, czy jesteś studentem biznesu, przyszłym biznesmenem, czy po prostu fascynują Cię studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, zawsze możesz skorzystać z możliwości stypendialnych na studiach z zakresu przedsiębiorczości. Jedynym warunkiem, który musisz spełnić, jest posiadanie "mentalności przedsiębiorcy".

Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto nie chciałby zobaczyć mnóstwa stypendiów dla studentów z pasją.

Ten post jest właśnie dla osób z wysokim poczuciem przedsiębiorczości. Oto dziesięć najczęściej wyszukiwanych stypendiów z zakresu przedsiębiorczości dla studentów międzynarodowych w 2020 roku.

Top 10 Stypendia UE dla przedsiębiorców międzynarodowych, o które możesz się ubiegać już dziś

1. Europejskie Dni Rozwoju (EDD) Program Młodych Liderów 2020

Jeśli jesteś prawdziwym ekologicznym przedsiębiorcą w sercu i masz pragnienie odgrywania aktywnej roli w ochronie środowiska naturalnego, to Program Młodych Liderów jest dla Ciebie. Program EDD organizowany jest przez Komisję Europejską, która co roku zaprasza siedemnaście młodych osób do zaprezentowania światu problemów związanych ze zmianami klimatu i potencjalnych rozwiązań. Podczas całego programu, studenci są zabierani do Brukseli, gdzie spotykają się z liderami UE i ekspertami oraz dzielą się swoimi pomysłami i perspektywami na stworzenie silnego wpływu na pole zrównoważonego rozwoju.

  • Stypendium dla Młodych Przedsiębiorców

Stypendium Young Entrepreneur to inicjatywa Uniwersytetu IE. O stypendium mogą ubiegać się studenci, którzy w trakcie studiów brali udział w dowolnym projekcie społecznym i rozpoczęciu działalności gospodarczej. Ta możliwość stypendialna jest wyjątkowo atrakcyjna dla większości studentów, ponieważ pokrywa prawie 50% czesnego. Studenci poniżej 40 roku życia, którzy mają mały biznesplan, mogą zdobyć to stypendium o wartości 2000 dolarów.

3. Międzynarodowa Sieć Tech Hub Go Global Africa 2020

Na nadchodzący rok akademicki 2020 do 2021, program stypendialny przedsiębiorczości International Tech Hub Network Go Global Africa powrócił. Dzięki programowi stypendialnemu Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) wspiera swoją misję wspierania afrykańskiej społeczności przedsiębiorców zlokalizowanych w Nigerii, Kenii i RPA, aby zarządzać swoim biznesem globalnie. Studenci otrzymają pełne pokrycie finansowe, w tym koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia. Łącznie zostanie wybranych piętnaście najbardziej obiecujących małych firm z Afryki, które zostaną zaproszone do Wielkiej Brytanii w marcu 2020 roku. Oprócz studiów, studenci będą mieli zapewnione szkolenia w języku angielskim w celu poprawy najbardziej pożądanych kluczowych umiejętności biznesowych i cyfrowych dla nowoczesnej przedsiębiorczości.

4. Stypendia Fundacji Heinricha Bolla

Najpopularniejsze całkowicie finansowane stypendia w zakresie biznesu i przedsiębiorczości Fundacji Heinricha Bolla są otwarte dla studentów międzynarodowych, w tym studentów z UE i spoza UE. Studenci muszą przestrzegać wytycznych niemieckiego Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań Naukowych, aby kwalifikować się do przyznania stypendium. Studenci mogą ukończyć studia magisterskie i doktoranckie w każdej dziedzinie nauczanej na uniwersytecie, w tym w zakresie przedsiębiorczości.

5. Stypendia DAAD w Niemczech 2020-2021

Jest to kolejna ekscytująca okazja dla międzynarodowych studentów z krajów rozwijających się, aby uzyskać stypendium przedsiębiorczości z pełnym wynagrodzeniem. Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej lub DAAD jest niemieckim programem stypendialnym wspierającym ponad 100.000 studentów na studia podyplomowe. Ta inicjatywa stypendialna jest podejmowana przez Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Możesz realizować studia magisterskie lub doktoranckie trwające od 1 roku do 3 lat na wyznaczonych uczelniach.

6. Babson Network for Teaching Entrepreneurship (NFTE)

Stypendium Babson NFTE jest w pełni finansowanym czteroletnim programem stypendialnym, który daje laureatom zwolnienie z opłat o wartości 5000 USD każdego roku przez cztery lata. Studenci są zobowiązani do udziału w "Network For Teaching Entrepreneurship", aby złożyć wniosek ad stają się uprawnione do pomocy finansowej. Dobrą wiadomością jest to, że ta kwota ustalona dla programu stypendialnego wzrasta każdego roku. Musisz tylko wykazać się kreatywnością w przedstawieniu swojej pasji w eseju i prezentacji wideo. Powinieneś podać, dlaczego interesujesz się przedsiębiorczością i jak poprawisz lokalną i globalną społeczność poprzez przedsiębiorczość XXI wieku. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na sukces, przejdź do Australian Master and Academist Help, aby uzyskać pomoc w pisaniu doskonałego personal statement.

7. Stypendium HHL dla przyszłych przedsiębiorców (HHL Future Entrepreneur Scholarship)

Stypendium HHL Future Entrepreneurship to program MBA w pełnym wymiarze godzin, doskonale zaprojektowany dla Twojej kariery i rozwoju osobistego. Chociaż nie otrzymasz pełnego pokrycia finansowego, jakość edukacji jest gwarantowana. Cały program koncentruje się na budowaniu wykształconych i odpowiedzialnych liderów przedsiębiorczości poprzez doskonałość w badaniach, wiedzy i praktyce. Musisz zapłacić 75% czesnego, podczas gdy uniwersytet zapłaci resztę. Oznacza to, że otrzymasz zwolnienie z czesnego w wysokości 13 500 EUR. Aby przejść kryteria selekcji, musisz posiadać tytuł licencjata w dowolnej dziedzinie biznesu, w tym trzyletnie doświadczenie. Dodatkowo, dobry wynik GMAT powyżej 650 będzie plusem.

8. Międzynarodowe Nagrody Rumuńskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, 2020 r.

Na podstawie H.G. 288/1993, państwo rumuńskie zaoferowało 18-miesięczny program stypendialny 2020-2021 zarezerwowany wyłącznie dla studentów międzynarodowych. Wnioskodawcy nie mogą być z państw członkowskich Unii Europejskiej i nie mogą posiadać obywatelstwa rumuńskiego. Kandydaci muszą najpierw wziąć udział w programie Uniwersytetu Rumuńskiego, aby zdobyć to stypendium. Ponieważ jest to stypendium w pełni finansowane, możesz studiować i cieszyć się pięknem Rumunii, nie martwiąc się o czesne.

  • Stypendia szkoleniowe i magisterskie VLIR-UOS w Belgii

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy studenci zagraniczni mają prawo do pełnych stypendiów, to pewnie nie słyszałeś o stypendiach VLIR-UOS Training and Masters Scholarships w Belgii. Ten program stypendialny został stworzony specjalnie dla ludzi biznesu z 31 rozwijających się krajów Azji, Afryki i Ameryki Łacińskiej. Celem tego programu stypendialnego jest wyposażenie osób w wiedzę i narzędzia niezbędne do sprostania lokalnym i globalnym wyzwaniom. Program stypendialny obejmuje również pięciodniowy program szkoleniowy, który ma na celu szlifowanie umiejętności i zdolności przedsiębiorców do dostosowania się do prężnie rozwijającego się środowiska technologicznego.

10. Swedish Institute She Entrepreneurs Leadership Program 2020

Jeśli chcesz być częścią najbardziej wpływowej sieci kobiet-przedsiębiorców na świecie, to zgłoś się do programu She Entrepreneurs, gdzie zdobędziesz praktyczne doświadczenie i wiedzę o tym, jak promować mały biznes w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku. Jeśli jesteś kobietą przedsiębiorcą mieszkającą w regionie geograficznym Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA) w wieku od 22 do 45 lat i masz biznes plan, który jest w fazie początkowej, możesz ubiegać się o udział w tym programie.

Wnioski

Małe ambitne przedsiębiorstwa działają jak paliwo dla gospodarki. Przedsiębiorczość działa jako siła napędowa konkurencyjności, tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego. Przyczynia się również do osiągania celów społecznych oraz samorealizacji. Dla tych, którzy się wyróżniają, możliwości są nieograniczone. Życzę powodzenia.

Kategorie: Dotacje UE,