Jak pokonać ślepą uliczkę kariery i znaleźć nowe kierunki

Nikt nie chce wykonywać pracy, której nienawidzi, bo zajmuje ona największą część życia. Jeśli masz obojętny stosunek do swojej pracy lub, nawet warto, nienawidzisz jej, nic cię nie motywuje to należy ją zmienić. Zmiana firmy nie zawsze jest właściwym rozwiązaniem, ponieważ zdarza się, że osoba musi odnaleźć swoje powołanie i zmienić zawód, aby przywrócić harmonię zawodową i satysfakcję z pracy. Aby rozwiązać ten problem należy naprawdę zdecydować, czy jest to ślepa uliczka, czy też osoba jest po prostu wyczerpana i potrzebuje trochę odpoczynku.

Krok 1: Odpoczynek

Po pierwsze, weź urlop. Pomoże to zrozumieć, czy jesteś w stanie kontynuować pracę w tej samej firmie, czy musisz ją zmienić. Możesz też zdać sobie sprawę, że Twoja praca nie jest tym, o czym marzyłeś i chcesz zmienić zawód. Lepiej zmienić lokalizację na te wakacje i pojechać gdzieś nad morze, do lasu lub w góry. Poświęć trochę czasu dla siebie i swoich myśli.

Krok 2: Analiza osobista

Pomyśl o pracy, którą jesteś gotów wykonywać nawet wtedy, gdy nie będziesz za nią płacić. Powinna ona łączyć rzeczy, które lubisz robić i w których jesteś dobry oraz rzeczy, za które inni są gotowi zapłacić. Poniższe pytania pomogą Ci w określeniu Twojego powołania:

  1. Co lubiłeś robić w dzieciństwie?
  2. Co lubisz robić teraz? Jak spędzasz swój wolny czas?
  3. Których rzeczy nie lubisz robić? Co zwykle odkładasz na później?
  4. Które zadania sprawiają, że zapominasz o czasie?
  5. Które zadania napełniają Cię energią i sprawiają, że ujawniasz swoją kreatywność?

Krok 3: Zdefiniuj swoją strefę sukcesu

Na podstawie odpowiedzi na pytania zrób listę swoich umiejętności i talentów i wybierz 3 najlepsze. To jest Twoja strefa sukcesu. Teraz pomyśl, gdzie możesz zastosować te umiejętności i swoje mocne cechy. To pomoże Ci podjąć decyzję, czy musisz zmienić firmę lub nawet zawód, aby cieszyć się tym, co robisz.

Krok 4: Podwójne sprawdzenie decyzji

Po podjęciu decyzji, co zrobić, możesz sprawdzić, czy Twoja decyzja jest słuszna. Wyobraź sobie, że po tej decyzji nic nie można zmienić, że nie można zrewidować swojego wyboru. Co czujesz? Czy nadal jesteś szczęśliwy? Jeśli odpowiedź jest pozytywna, jesteś na dobrej drodze i musisz tylko wprowadzić swoje pomysły w życie.

Kategorie: Dotacje UE,