Europejskie ramy kwalifikacji dla początkujących pracowników coworkingu

Kto jest idealną osobą do rozpoczęcia działalności co-workingowej? działalności co-workingowej? Czy różni się ona od zwykłego przedsiębiorcy?

Podczas gdy w sieci można znaleźć wiele różnych definicji co-workingu, bardzo trudno jest znaleźć definicję początkującego co-workera, a także a także założyciela lub menedżera co-workingu i innych podobnych terminów. W ostatnich W ostatnich dziesięcioleciach pojęcie co-workingu coraz bardziej się rozwija i można je zdefiniować jako naprawdę aktywną społeczność, w której powstają możliwości i synergie. i synergii. Wbrew temu, co ludzie myślą, stworzenie przestrzeni coworkingowej oznacza nie tylko oznacza nie tylko redukcję stałych kosztów zarządzania biurem, ale także stworzenie Kluczowe możliwości i relacje w kontekście pracy.

Dlatego też początkujący przedsiębiorcy muszą być przede wszystkim "gwarantem" poczucia wspólnoty w przestrzeni co-workingowej, myśląc o tym, jak stworzyć nowe relacje między wszystkimi współpracownikami i/lub między współpracownikami a społecznościami lokalnymi.

Początkujący twórca przestrzeni co-workingowej musi jednak zmierzyć się z wieloma z szerokim zakresem problemów i wyzwań, od zadań administracyjnych po umiejętności komunikacyjne od zadań administracyjnych po umiejętności komunikacyjne, od prawnych po kompetencje w zakresie zarządzania wydarzeniami. Osoba rozpoczynająca działalność w zakresie co-workingu coworkingowy musi przede wszystkim wiedzieć, jak przekształcić przestrzeń w sposób w perspektywie zrównoważonego rozwoju i biznesu, jak poradzić sobie z wszystkimi aspektami prawno-fiskalnymi w zakresie otwarcia i zarządzania przestrzenią co-workingową.

Oznacza to, że osoba rozpoczynająca działalność w sektorze co-workingowym powinna powinien być osobą proaktywną i wielozadaniową, którą cechuje silna inicjatywą oraz szerokim zakresem wykształcenia i szkoleń. Osoba ta posiada głęboki wgląd w bieżącą sytuację i trendy w środowisku lokalnym, potrafi rozumieć potrzeby miejscowej ludności i firm.

W ramach projektu "Młodzież na nowo pracuje na wsi", w którym Instytut Przedsiębiorczości uczestniczy jako partner, stworzono wspólne ramy odniesienia dla systemów kwalifikacji, obejmujących kształcenie i szkolenie zawodowe, a także możliwość uwzględnienia kwalifikacji zdobytych w drodze (walidacji) uczenia się pozaformalnego i nieformalnego dla szeroko rozpowszechnionego zawodu Co-working start-upper.

W ramach projektu partnerzy pracowali najpierw na poziomie krajowym poziomie krajowym, analizując swoje krajowe ramy kwalifikacji (NQF), a także statusu szkoleń i edukacji w ich krajach.

EQF służą jako narzędzie referencyjne do porównywania poziomów kwalifikacji w różnych systemach kwalifikacji oraz do promowania uczenia się przez całe życie i równych szans w społeczeństwie opartym na wiedzy, jak również dalszej integracji europejskiego rynku pracy, przy jednoczesnym poszanowania różnorodności krajowych systemów edukacji.

Opracowane Europejskie Ramy Kwalifikacji Co-working startupper w zakresie wiedzy, umiejętności i kompetencji opierają się na efektach uczenia się jako stwierdzeniach dotyczących tego, co uczący się wie, rozumie i jest w stanie co uczący się wie, rozumie i jest w stanie zademonstrować po zakończeniu procesu uczenia się.

Takie efekty uczenia się zostały następnie skonstruowane wokół następujących obszarów uczenia się

- Pomysły i możliwości

- Zasoby

- Wdrażanie do działania

- Zastosowanie wiedzy

EQF dla coworkingu start-upper można znaleźć tutaj!

Kategorie: Dotacje UE,